Radny na medal

Podczas środowej gali laureatów Gazety Wrocławskiej wicestarosta Kamil Ciupak odebrał nagrodę, jako laureat I miejsca Radny Powiatu Polkowickiego.

Tym razem Gazeta Wrocławska zakończyła plebiscyt „Samorządowiec Dolnego Śląska – Oceniamy Władze” pod honorowym patronatem Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, w którym można było zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Samorząd jak koszula, bo jak ta koszula bliższa ciału, tak on nam bliższy niż rząd. Przecież w urzędzie gminy, ewentualnie w starostwie, załatwiamy większość spraw związanych z naszym codziennym życiem – od urodzin do śmierci. A po drodze prawo jazdy, rejestracje samochodu, budowę domu, itp, itd. Wbrew obecnie rządzącym, uważam, że rola państwa powinna być ograniczana właśnie na rzecz samorządu. Z jednego podstawowego powodu, który już od dawno opisowo określano w ten sposób – z Warszawy zawsze mniej widać. Więc oceniajmy, bo przyszedł na to czas– mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TutajLUBIN.pl - Lubińskie Informacje & Wydarzenia Cuprum Arena

Sybskrybuj nasz Newsletter

Najważniejsze informacje & wydarzenia z powiatu lubińskiego i okręgu miedziowego wprost do Twojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Spotkanie z policjantami – przemkowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków

Policjanci z Posterunku Policji w Przemkowie spotkali się z przedszkolakami. Funkcjonariusze rozmawiając z najmłodszymi skupili się na zasadach bezpieczeństwa i za pomocą zaprezentowanych przykładów, przypomnieli jak należy się zachowywać podczas zabaw na świeżym powietrzu, na przejściach dla pieszych i w kontaktach z nieznajomymi.

Piknik Niepodległościowy w Chobieni

W ramach obchodów Gminnego Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości, zorganizowano 3 listopada w Chobieni żywą lekcję historii pn. „Długa Droga do Wolności”.

Natalia mistrzynią świata

W mijający weekend (27-28 października) Białystok po raz piąty przemienił się w globalną stolicę fitness. W Operze Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Świata, w których polkowiczanka Natalia Czajkowska zdobyła złoty medal. Natalia jest Mistrzynią Świata w kategorii Bikini fitness 162 cm.