Bezpłatny Klub Malucha i e-urząd w Gminie Lubin

Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan podpisał  dwie umowy i tym samym Gmina Lubin pozyskała ponad milion złotych w ramach dwóch dotacji z Unii Europejskiej. Pierwsza dotyczy funkcjonowania pierwszego gminnego klubu dziecięcego, który uruchamiany jest w Krzeczynie Wielkim. Druga dotacja przeznaczona będzie na rozwój e-adminstracji, czyli usprawnienie załatwiania wszystkich spraw urzędowych w gminie.

„Klub Dziecięcy w Krzeczynie Wielkim” doczekał się dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podpisana dziś umowa oznacza, że przez pierwszy rok funkcjonowania placówki będzie ona całkowicie bezpłatna wraz z wyżywieniem dla rodziców.

Na funkcjonowanie w 2019 roku nowotworzonej placówki przeznaczonej dla dzieci do lat 3 gmina otrzymała 347 040,75 zł. Wkład własny wyniesie 66 868,00 zł czyli 15% całkowitej kwoty przedsięwzięcia. W klubie będą organizowane zajęcia dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku do 3 lat oraz zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, rytmiki oraz konsultacje z fizjoterapeutą i logopedą. Projekt zakłada, że przez 12 miesięcy jego trwania koszt pobytu dziecka w klubie dziecięcym będzie zerowy dla rodzica. Okaże się to z pewnością dużym wsparciem dla mieszkańców gminy.

Gmina Lubin otrzymała także ponad 650 tysięcy złotych z Unii Europejskiej na wdrożenie w naszym samorządzie e-administracji. Dzisiejsze podpisanie umowy umożliwia rozpoczęcie prac uruchamiające cały projekt. W praktyce oznacza to, że w przyszłym roku mieszkańcy i przedsiębiorcy zyskają możliwość w pełni elektronicznego regulowania płatności, składania wniosków oraz monitorowania postępu konkretnej sprawy. Powstanie także system informacji przestrzennej, który umożliwi uzyskanie informacji graficznych dotyczących konkretnej działki lub nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TutajLUBIN.pl - Lubińskie Informacje & Wydarzenia Cuprum Arena

Sybskrybuj nasz Newsletter

Najważniejsze informacje & wydarzenia z powiatu lubińskiego i okręgu miedziowego wprost do Twojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Spotkanie z policjantami – przemkowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków

Policjanci z Posterunku Policji w Przemkowie spotkali się z przedszkolakami. Funkcjonariusze rozmawiając z najmłodszymi skupili się na zasadach bezpieczeństwa i za pomocą zaprezentowanych przykładów, przypomnieli jak należy się zachowywać podczas zabaw na świeżym powietrzu, na przejściach dla pieszych i w kontaktach z nieznajomymi.

Piknik Niepodległościowy w Chobieni

W ramach obchodów Gminnego Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości, zorganizowano 3 listopada w Chobieni żywą lekcję historii pn. „Długa Droga do Wolności”.

Natalia mistrzynią świata

W mijający weekend (27-28 października) Białystok po raz piąty przemienił się w globalną stolicę fitness. W Operze Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Świata, w których polkowiczanka Natalia Czajkowska zdobyła złoty medal. Natalia jest Mistrzynią Świata w kategorii Bikini fitness 162 cm.