„Wizytówki wsi” Gminy Lubin

Rozstrzygnięto pierwszą edycję gminnego konkursu na wizytówkę wsi. Ocenie poddano sześć zgłoszonych miejscowości. Jury zdecydowało, że wszystkie zgłoszone miejsca zasługują na równorzędne nagrody i mogą być inspiracją dla kolejnych sołectw, na tworzenie takich urokliwych i pięknych zakątków.

To był konkurs, który zapowiadano od wielu miesięcy, sołectwa miały więc czas na zagospodarowanie terenów, które są wizytówkami ich wsi. We wszystkich przypadkach wymagało to zaangażowania sołtysów i mieszkańców, i co tu dużo ukrywać, także codziennej dbałości o te zakątki. Zgodnie z wymogami konkursu są to najpiękniejsze miejsca w otwartej przestrzeni publicznej wsi, czyli powszechnie dostępne, na terenie stanowiącym własność gminy, odpowiednio zaaranżowane, udekorowane (np. ukwiecone) i utrzymywane przez mieszkańców.

Ocenie konkursowej poddano sześć zgłoszeń z następujących miejscowości: Bukowna, Dąbrowa Górna, Gogołowice, Osiek, Ustronie, Zimna Woda.

Z uwagi na bardzo duże zróżnicowanie charakterów wiosek, które przystąpiły do konkursu oraz bardzo różne i nieporównywalne ze sobą pomysły na „wizytówkę wsi” komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać punktów poszczególnym miejscowościom, ale wyróżnić i nagrodzić wszystkie sześć sołectw biorących udział w konkursie – mówiła Anna Marzec przewodnicząca jury i jednocześnie kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Gminy Lubin.

Oprócz dyplomów i słów uznania, sołectwa otrzymały po tysiąc złotych z przeznaczeniem na dalszy rozwój ich wizytówek. Nagrody wręczał wójt Tadeusz Kielan i Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy.

Chciałbym, żeby każda wieś miała taką swoją piękną wizytówkę, żeby wszystkie nasze miejscowości były pełne zieleni i kwiatów. Życzę Wam wiele dalszego entuzjazmu i siły do takiej pracy – mówił wójt Kielan.

Zdjęcia nie oddają uroków tych zakątków, zachęcamy więc do ich odwiedzin, a już wiosną do tworzenia nowych miejsc, które będą wizytówkami naszych wsi i naszej gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TutajLUBIN.pl - Lubińskie Informacje & Wydarzenia Cuprum Arena

Sybskrybuj nasz Newsletter

Najważniejsze informacje & wydarzenia z powiatu lubińskiego i okręgu miedziowego wprost do Twojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Spotkanie z policjantami – przemkowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków

Policjanci z Posterunku Policji w Przemkowie spotkali się z przedszkolakami. Funkcjonariusze rozmawiając z najmłodszymi skupili się na zasadach bezpieczeństwa i za pomocą zaprezentowanych przykładów, przypomnieli jak należy się zachowywać podczas zabaw na świeżym powietrzu, na przejściach dla pieszych i w kontaktach z nieznajomymi.

Piknik Niepodległościowy w Chobieni

W ramach obchodów Gminnego Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości, zorganizowano 3 listopada w Chobieni żywą lekcję historii pn. „Długa Droga do Wolności”.

Natalia mistrzynią świata

W mijający weekend (27-28 października) Białystok po raz piąty przemienił się w globalną stolicę fitness. W Operze Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Świata, w których polkowiczanka Natalia Czajkowska zdobyła złoty medal. Natalia jest Mistrzynią Świata w kategorii Bikini fitness 162 cm.