Nad Kaczawą powstaje piękny bulwar

Firma Budromos rozpoczęła budowę bulwaru nad Kaczawą i przebudowę ul. Nadbrzeżnej. Na czas robót ulica Nadbrzeżna jest zamknięta dla ruchu pojazdów.

Okazja czyni złodzieja – policjanci przypominają o kilku zasadach, aby nie stracić swojego mienia

Wielu kierowców i pasażerów wysiadając z pojazdów nie zastanawia się nad tym, że zostawiając w samochodzie cenne przedmioty mogą skusić złodzieja. Pozostawiona na widoku torebka, telefon, nawigacja, laptop, tablet, aparat fotograficzny, itp. rzeczy mogą stać się cennym łupem dla przestępcy. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą naszego mienia, zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu lubińskiego o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. Złodziej tylko czeka na okazję. Właściwe zabezpieczenia mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Policja ostrzega! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.

Ewaluacyjna Debata w Legnickim Polu

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ewaluacyjnej debacie społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 22 listopada br., o godz. 17:00 w Sali Bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na ulicy Benedyktów 7 w Legnickim Polu. Debata poświęcona będzie poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w oparciu o infrastrukturę drogową na terenie gminy Legnickie Pole.

Już 5 osób zidentyfikowanych

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, działając w sprawie naruszeń prawa podczas zgromadzeń na terenie Wrocławia w dniu 11 listopada 2018 roku, zidentyfikowali już 5 osób.

Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach ma propozycje dla zapominalskich

Książka, którą wypożyczyliśmy była arcy ciekawa, następnie w ręce wpadła nam druga co spowodowało, że całkowicie zapomnieliśmy o pierwszej. W tej sytuacji zapomnieliśmy również o terminie jej oddania lub co gorsze– nie wiemy gdzie ją zostawiliśmy. Sytuacja często spotykana i biblioteka w Polkowicach znalazła rozwiązanie dla osób, które mają problem z oddawaniem pozycji na czas.