Wyświetl artykuł

Dzielnicowi odwiedzili dzieci w świetlicy. Rozdawali kamizelki propagując wśród najmłodszych bezpieczeństwo podczas wakacji.

Dzieci, które nie wyjechały jeszcze na wakacje i przebywają w miejscu zamieszkania, czas wolny spędzają na półkoloniach, bądź w świetlicach, w których organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Dla policjantów jest to również okazja, aby w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” i „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Złodziej Jaguara i dwóch paserów zatrzymanych przez policjantów

Policjanci z lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn. Jeden z nich, 35 – letni mieszkaniec Lubina, podejrzany jest o kradzież samochodu osobowego marki Jaguar XJ o wartości około 150 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadło również 2 paserów. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli części skradzionego pojazdu. Podejrzanym przedstawiono już zarzuty, a za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. Wszyscy trzej mężczyźni mają bogatą przeszłość kryminalną.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Wypoczywając nad wodą pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Piękna pogoda, wysokie temperatury sprawiają, że coraz częściej odpoczywamy nad wodą. Dolnośląscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach rzek, stawów, basenów i kąpielisk. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Wchodzenie do wody po alkoholu i w miejscach gdzie jest to zabronione może być przyczyną ewentualnej tragedii.
Udostępnij