KLUB SENIOR+ w Gminie Grębocice

Gmina Grębocice przystąpiła do konkursu programu ,, Senior + ” Edycja 2018 i otrzymała dofinansowanie na remont pomieszczeń oraz na funkcjonowanie przyszłej placówki.

Świętowanie w Grębocicach!

Wójt Gminy Grębocice serdecznie zaprasza 11 listopada 2018r. do Grębocic na uroczyste obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Świadczenia medyczne w ramach rehabilitacji domowej dla osób dorosłych

Bonifraterskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. realizuje świadczenia medyczne w ramach rehabilitacji domowej dla osób dorosłych na terenie powiatu polkowickiego.

„Bądź widoczny… świeć odblaskiem”

Wzorem lat ubiegłych Gmina Grębocice w okresie jesienno – zimowym rozdaje swoim mieszkańcom kamizelki odblaskowe.

Sylwestrowa noc trudnym czasem dla czworonogów

Ci ludzie, którzy mają psy, dobrze wiedzą, że w sytuacjach stresowych mogą się one zachowywać w bardzo różny sposób. Niektóre chowają się w swoich kryjówkach, inne chcą uciekać jak najdalej, a jeszcze inne stają się agresywne. Sylwestrowa noc jest dla czworonogów tym bardziej trudna, iż nagłe wybuchy podświadomie podpowiadają im, że stoją w sytuacji zagrożenia. Są jednak sposoby, aby pomóc im w tym trudnym czasie.

Zasady bezpieczeństwa w sylwestrową noc

Dzisiaj jedna z najważniejszych nocy w roku. Sylwester zwyczaj nakazuje obchodzić hucznie i głośno, aby zaakcentować odejście starego a przyjście nowego roku. Wielu ludziom łączy się to z radością i zabawą do białego rana, jednak beztroska czy bezmyślność mogą zepsuć tak długo oczekiwaną noc. Policja przestrzega przed ryzykownym zachowaniem i podaje kilka niezbędnych rad, aby w bez żadnych przykrych konsekwencji powitać Nowy 2017 Rok.