Miedziak.info.pl Lekarstwo Tabletki Pigułki Apteka Zdrowie Choroba
Wyświetl artykuł

DOPALACZE – apel policji do rodziców i opiekunów

Lubińska Policja i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie, chcąc uświadomić młodzież i rodziców o negatywnym działaniu dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, przez cały rok szkolny wspólnie prowadzą spotkania w szkołach w ramach projektu pn. “Wolność bez nałogu”. Osobno dla rodziców odbywały się spotkania z przedstawicielem Biura Profilaktyki Uzależnień.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Z roku na rok wzrasta liczba odławianych na terenie Gminy Lubin bezdomnych psów i kotów. Rosną w związku z tym koszty, które gmina musi wydać na realizację „Programu opieki na bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganie bezdomności zwierząt”. W ubiegłym roku wydano na ten cel 137,5 tys. zł w tym roku zabezpieczono prawie 170 tys. zł.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Wielkanocne konkursy plastyczne rozstrzygnięte

183 kartki i 64 pisanki wpłynęły na tegoroczne konkursy wielkanocne zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Ich rozstrzygnięcie odbyło się podczas XI edycji TRADYCJI WIELKANOCNYCH w Krzeczynie Małym. Nagrody wręczali zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki oraz dyrektor OKGL Magdalena Dubińska.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Multimedialna prezentacja, ulubione pieśni Papieża Polaka, homilia i rozważania poświęcone osobie Św. Jana Pawła II, a także ognisko, wspólne śpiewanie i serce ułożono ze zniczy – tak Księginice uczciły 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego. Punktualnie o godz. 21.37 zawyła strażacka syrena i wybrzmiała „Barka”, pieśń na zawsze już przypisana osobie tego wielkiego Polaka.
Udostępnij