Wyświetl artykuł

Kieszonkowcy – wykorzystują tłok i naszą nieuwagę

Kieszonkowcy nie wyróżniają się w tłumie, dlatego też ich ofiary o tym, że zostały okradzione mogą zorientować się nawet po kilku godzinach od kradzieży. Wśród kieszonkowców są i kobiety i mężczyźni. Mogą też być w różnym wieku. Często sami wywołują sztuczny tłok, bądź aranżują potknięcie lub potrącenie, aby ukraść źle zabezpieczony telefon lub portfel.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Wspólna praca, integracja i zabawa – w Czerńcu odremontowano wiaty

Mieszkańcy Czerńca przekonują, że razem można więcej i z przyjemnością informują, że zakończyły się prace polegające na remoncie wiat na miejscowym boisku sportowym. To działanie w ramach projektu, o którego zewnętrznym dofinansowaniu informowaliśmy kilkanaście dni temu, pod nazwą „Od dzieciaka do starszaka- razem uczymy się i bawimy”. Zgodnie z tym przewodnim hasłem w prace zaangażowane były dzieci, młodzież, ich rodzice oraz dziadkowie.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Dbajmy o bezpieczeństwo na ogródkach działkowych

Okres letni to dla wielu działkowców czas wytężonej pracy na ogródkach. Niestety nie próżnują również złodzieje. Bezwzględnie wykorzystują każdą okazję, aby skraść rzecz pozostawioną bez opieki przez pochłoniętych pracą działkowiczów. Mogą to być torebki, telefony, rowery i inne przedmioty takie jak kosiarki, narzędzia, a nawet rośliny posadzone na działce. Apelujemy o ostrożność i zabezpieczanie swojego mienia.
Udostępnij