Miedziak.info.pl długopis pióro kartka pisanie kaligrafia
Wyświetl artykuł

Nie odkładaj złożenia eWnioskuPlus apeluje ARiMR

W tym roku rolnicy drugi raz składają wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pomocą aplikacji eWniosekPlus. W niespełna miesiąc Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa otrzymała ich już 235 tys. W aplikacji wprowadzono szereg ułatwień i podpowiedzi, przez co stała się ona bardziej przyjazna dla użytkowników.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Przedświąteczne spotkanie wielkanocne w dolnośląskiej Policji

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, odbyło się uroczyste spotkanie, którego gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński. Oprócz kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji, w spotkaniu wielkanocnym uczestniczyli również zaproszeni goście, w tym Metropolita Wrocławski.
Udostępnij
Miedziak Finanse pieniądze gotówka złotówki dwieście złotych PLN.jpg
Wyświetl artykuł

Konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Przedświąteczne zakupy. Lubińscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas Świąt Wielkanocnych.

Zbliża się Wielkanoc. Okres przedświąteczny to między innymi czas zwiększonej ilości robionych zakupów w sklepach znajdujących się zarówno w pobliżu miejsca zamieszkania oraz w dużych centrach handlowych i galeriach. Często zdarza się, że w gorączkowej atmosferze, przy udziale całej rodziny, w tym również naszych najmłodszych zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, na co tylko czekają oszuści i złodzieje.
Udostępnij
Miedziak.info.pl długopis pióro kartka pisanie kaligrafia
Wyświetl artykuł

Dotacje na remonty zabytków

Rada Gminy Lubin przyznała dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. O pieniądze wnioskowało pięć parafii na łączną kwotę 400 tysięcy złotych, na konkretne przedsięwzięcia. Przyznano sześć dotacji o łącznej wartości 280 tysięcy złotych.
Udostępnij