Wyświetl artykuł

Policyjna akcja „SMOG” w mieście i powiecie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w ramach akcji „Smog” od wczesnych godzin porannych zwracają uwagę na nieprawidłową emisję spalin w kontrolowanych pojazdach. Kierujący samochodów, które nie będą spełniać określonych norm muszą liczyć się z konsekwencjami.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Czy roboty będą płacić składki?

Wizje przyszłości pełne są sugestii, że za chwilę większość prac wykonywanych przez ludzi zastąpiona będzie inteligentnymi maszynami. Jak zmieni się rynek pracy dla ludzi i jaka będzie przyszłość systemu emerytalnego w kontekście zmian demograficznych – to temat debaty podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach z udziałem Pawła Jaroszka, wiceprezesa ZUS, Pawła Wojciechowskiego, głównego ekonomisty ZUS, oraz Beaty Bieniek-Wiery specjalizującej się w ubezpieczeniach społecznych.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Włamał się do mieszkania znajomego – policjanci kilka chwil później zatrzymali sprawcę

Chęć zysku była silniejsza niż znajomość. 22-latek pod osłoną nocy wyważył drzwi mieszkania swojego znajomego i splądrował jego mieszkanie mimo, że zachowanie włamywacza zaalarmowało właściciela. Wezwani na miejsce chocianowscy policjanci ustalili cechy charakterystyczne mężczyzny odpowiadającego za to zdarzenie. Funkcjonariusze zanim jeszcze dotarli na miejsce przestępstwa, w wyniku podjętych czynności zatrzymali podejrzanego, a wchodząc do mieszkania pokrzywdzonego, który właśnie zaczął opisywać im przebieg zdarzenia, w odpowiedzi przekazali należące do niego przedmioty.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Deszczowa pogoda nie zmazała uśmiechów z twarzy przedszkolaków, którzy odwiedzili przemkowskich policjantów

Grupa przedszkolaków odwiedziła w ostatnich dniach siedzibę Posterunku Policji w Przemkowie. Najmłodsi mieszkańcy gminy Przemków mieli okazję zobaczyć z bliska służbę policjantów, a także usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.
Udostępnij