Wyświetl artykuł

Przypominamy – zainstaluj aplikację „BLISKO” w swoim telefonie

Polkowiccy policjanci przypominają o bezpłatnej aplikacji „BLISKO” dostępnej dla użytkowników telefonów z systemami operacyjnymi Android, iOS i Windows Phone. Za pośrednictwem aplikacji Policja przesyła mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty m.in. o zdarzeniach drogowych i planowanych w związku z nim objazdach. Aplikacja pozwala także na dostosowanie rodzaju informacji, które chcemy otrzymywać, określenie rejonu, z którego informacje są dla nas interesujące i jest całkowicie darmowa
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Seniorze uważaj na nieuczciwe praktyki handlowe! Masz 14 dni na odstąpienie od umowy i zwrot towaru

Polkowiccy policjanci regularnie inicjują różnego rodzaju przedsięwzięcia dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Podczas spotkań przekazują zarówno seniorom jak i ich rodzinom również wiedzę i informacje z zakresu nieuczciwych praktyk handlowych. Ostrzegamy konsumentów przed nieuczciwymi zachowaniami niektórych przedsiębiorców w trakcie zawierania umów poza lokalem, czyli na pokazach lub w domach. W tym samym celu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował spoty informacyjne przygotowanych w ramach kampanii społecznej: “Seniorze nie daj się oszukać”.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Fotografie, które wyzwalają emocje

Wśród nas jest coraz mniej osób pamiętających czasy przesiedleń ludności w okresie powojennym. Dlatego tak ważne jest, by o tych ludziach pamiętać i przypominać ich historie. Temu służy wystawa „Historia we wspomnieniach zaklęta”, którą można oglądać w Piwnicy pod Piastowskim Orłem.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Tymczasowy areszt dla podejrzanego, który próbował oszukiwać seniorów metodą „na policjanta” – wpadł na gorącym uczynku w ręce prawdziwych funkcjonariuszy

W domach polkowickich seniorów rozdzwoniły się telefony. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji sugerując nieuczciwość pracowników banków, w których seniorzy posiadali oszczędności, próbował wyłudzić od starszych osób pieniądze nakazując ich natychmiastową wypłatę z konta. Ostatecznie żadna z osób nie dała się nabrać. Sprawca śledząc jedną z potencjalnych ofiar, w momencie kiedy przygotowywał się do odbioru pieniędzy, wpadł w zasadzkę przygotowaną przez polkowickich policjantów. Mężczyzna usłyszał już 5 zarzutów i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Nie bądź obojętny – trwa akcja ZIMA 2018/2019: Przypominamy o możliwości pomocy bezdomnym poprzez KMZB

Polkowiccy policjanci nadal realizują działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2018/2019” podczas, której systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Taką informację możemy również przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwróćmy szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym.
Udostępnij
X
X