NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie
REKLAMA

Motocrossowa pasja Patryka

Pasją młodego, 21–letniego, mieszkańca Wądroża Patryka Heintze jest jazda na motocyklu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że Patryk urodził się bez ręki. Jednak dzięki swojemu zamiłowaniu do sportu i wielkiej determinacji startuje w zawodach motocrossowych pokazując wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Październik miesiącem profilaktyki piersi

Historia różowej wstążeczki, symbolu walki z rakiem piersi, sięga początków lat 90 ubiegłego wieku i od lat kojarzona jest z miesiącem październikiem. Okres ten przyniósł światu wiele pozytywnych i istotnych zmian w dziedzinie świadomości profilaktyki raka piersi. Polska należy do krajów o średniej zachorowalności na raka sutka. Statystycznie co 16 Polka zachoruje na tą chorobę. Równocześnie rak piersi jest w Polsce przyczyną największej liczby zgonów wywoływanych przez nowotwory złośliwe wśród kobiet w wieku poniżej 65 roku życia. W kraju naszym notuje się prawie 10.000 nowych przypadków zachorowań rocznie. Oznacza to, że każdego roku na raka piersi zachoruje 30 na 100.000 kobiet.

Muzyczny Stand Up Czesława Mozila

Spowiedź emigranta to przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Czesław – spowiedź emigranta to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów – Czesława Mozila.

Wystawa Gmina Lubin – wczoraj i dziś

To opowiedziana za pomocą przedmiotów – historia powstania Gminy Lubin, tworzenia jej tożsamości, kultury i obyczajów. Oficjalnie otwarta została Wystawa „Gmina Lubin – wczoraj i dziś”. Wernisaż przyciągnął tłumy – a prawie każdy z gości miał swój udział w tworzeniu tego projektu.

REKLAMA

Powiadom REDAKCJĘ

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA