Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych

Połowa ferii zimowych już za nami. Dla dzieci i młodzieży, to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych oraz nauki, a także relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Natomiast dla ich opiekunów, to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego właśnie wypoczynku. Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, w trakcie wyjazdów na zimowy wypoczynek, prowadzą przede wszystkim wzmożone kontrole autokarów pod kątem ich stanu technicznego, a także sprawdzają kierowców przewożących dzieci. Policjanci prewencji, zwracają szczególną uwagę na względy bezpieczeństwa uczniów, w trakcie ich pobytu na koloniach i półkoloniach oraz innych formach zorganizowanego spędzania czasu. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policja przypomina o obowiązku usuwania sopli oraz śniegu z dachów

W związku z intensywnymi opadami śniegu policjanci przypominają właścicielom oraz administratorom budynków o obowiązku usuwania zalegającego śniegu z dachów oraz sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe oraz sportowe, a także magazyny. Spadające z dachów nawisy śnieżne mogą poważnie zranić, a nawet zabić człowieka, dlatego apelujemy o wyobraźnię.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Próbował wyłudzić kredyt na zakup sprzętu elektronicznego – przy okazji ukradł słuchawki

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili dane mężczyzny, który tuż przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem próbował poprawić swój świąteczny nastrój, usiłując wyłudzić kredyt na zakup konsoli do gier. Okazało się, że sprawca dzień wcześniej był w tym samym sklepie, gdzie dokonał kradzieży słuchawek, które najwidoczniej zapadły mu w pamięć, bo gdy obsługa sklepu odmówiła udzielenia pożyczki, ukradł kolejną parę. Zatrzymanemu mieszkańcowi Polkowic grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Przetarg na zimowe utrzymanie legnickich dróg wygrało LPGK

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zajmie się zimowym utrzymaniem legnickich dróg od 1 stycznia 2019 do końca 2020 r. Wczoraj (17 grudnia) Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg w tej sprawie. Legnicka spółka komunalna zaoferowała najkorzystniejszą cenę – nieco ponad 2,5 mln zł brutto. Drugi z oferentów – konsorcjum firm Com – D i Paweł Wójcik FHU – ok. 2, 95 mln zł.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Aleją Piłsudskiego jeździmy już w obu kierunkach

Zakończyła się przebudowa al. Piłsudskiego na odcinku od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. W środę (12 grudnia) otwarta została dla ruchu jezdnia północna. Oznacza to, że jeździmy już dwoma pasami w obu kierunkach. Końcowe prace trwają jeszcze na ul. Wielkiej Niedźwiedzicy.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Przygotowanie pojazdu do zimy – policja radzi…

W okresie zimowym, a dokładnie mówiąc w czasie podróży samochodem, często wychodzą błędy niewłaściwego wyposażenia oraz przygotowania naszego pojazdu. Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne w postaci mgieł czy opadów śniegu i marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać w czasie jazdy zimą. Czasem nawierzchnia drogi wcale nie wygląda na śliską, choć taka właśnie jest w rzeczywistości. Warto, więc pamiętać o kilu regułach, których przestrzeganie zagwarantuje nam bezpieczne dotarcie do miejsca, do którego się udajemy, a także bezpieczny powrót.
Udostępnij
X
X