Wyświetl artykuł

Wpadł w ręce policjantów 2 razy w ciągu 4 dni – za drugim razem nie zatrzymał się do kontroli

Dzielnicowi z Radwanic, a kilka dni później policjanci z Przemkowa zatrzymali tego samego kierującego, który jak się okazało nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. W obu przypadkach badanie narkotesterem wykazało u mężczyzny pozytywne wyniki na obecność narkotyków w jego organizmie. Podczas drugiej z podjętych przez policjantów interwencji, mężczyzna słysząc sygnały radiowozu, nie zatrzymał swojego pojazdu i zdecydował się na niebezpieczną ucieczkę ulicami miasta.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Oszuści nie mają skrupułów i żerują na „dobrym sercu” i ufności osób starszych. Policjanci apelują o ostrożność

Nie wpuszczajmy obcych do swoich mieszkań. Uwaga na fałszywych “siostrzeńców”, „wnuczków” i „kuzynów”, czy też zakupy po okazyjnej cenie. Do oszustów i złodziei działających takimi metodami dołączyły osoby proszące o pomoc, szklankę wody lub lekarstwo. Przestępcy wchodzą również do mieszkań podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowych czy firm energetycznych. Bądźmy rozsądni, zachowajmy rozwagę i codzienną ostrożność w przeciwnym wypadku możemy stracić oszczędności lub dorobek całego życia. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Lubina.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – punkt bezpłatnej porady prawnej w KPP Polkowice

Do końca tygodnia trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, a już dziś podczas „Dnia Ofiar Przestępstw”, a także w każdym innym dniu objętym wymienionymi obchodami w polkowickiej jednostce policji można skorzystać z darmowej porady prawnej. Na wszystkie zainteresowane osoby chcące uzyskać pomoc prawną, czekają dyżurujący funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

28- latka wezwała patrol Policji. Okazało się, że jest poszukiwana.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od 28- letniej mieszkanki Legnicy, gdzie nieznany mężczyzna miał dobijać się do drzwi jej mieszkania. Przybyły na miejsce patrol Policji nie potwierdził zgłoszenia, jednak po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że zgłaszająca jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy, celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Ruszają zapisy na drugą edycję kursu samoobrony pn. “Bezpieczna Polkowiczanka”

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach rozpoczyna zapisy do akcji prewencyjnej pod nazwą “Bezpieczna Polkowiczanka”. Jest to druga edycja nieodpłatnego kursu samoobrony dla pań. Zapisy będą trwały do 1 marca 2019 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Polkowic.
Udostępnij
Miedziak Policja bok radiowozu 112
Wyświetl artykuł

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – punkt bezpłatnej porady prawnej w KPP Polkowice

W dniach 18 – 24 lutego 2019 roku trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, a już dziś podczas „Dnia Ofiar Przestępstw”, a także w każdym innym dniu objętym wymienionymi obchodami w polkowickiej jednostce policji można skorzystać z darmowej porady prawnej. Na wszystkie zainteresowane osoby chcące uzyskać pomoc prawną, czekają dyżurujący funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.
Udostępnij
X
X