Miedziak.info.pl piec ogrzewanie czad palenisko ogień
Wyświetl artykuł

Dotacje dla mieszkańców Gminy Grębocice

W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Grębocice może pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła. Do wymiany pieca jest dodatkowa możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Mamy kolejne kontenery, do których wrzucimy elektroodpady

W Legnicy zamontowano pięć kolejnych Miejskich Punktów Elektrodpadeów (MPE). Obecnie mamy ich już dziewięć. Służą do gromadzenia zużytych baterii, żarówek, opakowań po tonerach atramentowych, telefonów komórkowych, dyskietek, płyt CD i DVD itp. W ciągu roku trafiła do nich prawie tona tych odpadów.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Podpisaliśmy Deklarację Katowicką. Walczymy przeciwko zmianom klimatu

Legnica jest jednym polskich miast, która podpisała Deklarację Katowicką, tym samym przystępując do ONZ-owskiej platformy internetowej na rzecz klimatu NAZCA (Non-State Aktor Zone for Climate Action). Rejestrowane są na niej przedsięwzięcia ponad tysiąca regionów, miast, firm i społeczności obywatelskich, służące ochronie klimatu.
Udostępnij
2015-11-21 Ty wygrywasz, Amerigas pomaga - trwa trzecia edycja konkursu
Wyświetl artykuł

Trzecia edycja konkursu  „Ty wygrywasz, Amerigas pomaga” za nami

Organizator ogólnopolskiego konkursu „Ty wygrywasz, AmeriGas pomaga” poinformował, że 4 kwietnia upłynął termin, w którym szkoły mogły zgłaszać liczbę zabranych plomb. Trzecia edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a w rywalizacji wzięło udział ponad 200 szkół.
Udostępnij