Wyświetl artykuł

Chcesz pojechać do sanatorium? ZUS ci pomoże

Jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim i potrzebujesz rehabilitacji, która pozwoli ci wrócić do zdrowia a tym samym do pracy poproś swojego lekarza o skierowanie. Gdy lekarz prowadzący leczenie stwierdzi, że taki wyjazd jest potrzebny masz szansę na to, że ZUS wyśle cię do sanatorium. Warto wiedzieć, że na skierowanie do sanatorium z ZUS czeka się znaczenie krócej niż z NFZ, a za pobyt w ośrodku nie trzeba nic płacić, bo ZUS pokrywa wszystkie koszty.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Student w pracy na wakacjach

Sporo studentów w czasie wakacyjnej przerwy od nauki, planuje podjęcie sezonowej pracy. Zatrudnienie może odbywać się na podstawie różnych umów. Ważne jest, aby wiedzieć, w jakich przypadkach odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i z jakich świadczeń młodzież może korzystać, a kiedy będzie to niemożliwe.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Czy roboty będą płacić składki?

Wizje przyszłości pełne są sugestii, że za chwilę większość prac wykonywanych przez ludzi zastąpiona będzie inteligentnymi maszynami. Jak zmieni się rynek pracy dla ludzi i jaka będzie przyszłość systemu emerytalnego w kontekście zmian demograficznych – to temat debaty podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach z udziałem Pawła Jaroszka, wiceprezesa ZUS, Pawła Wojciechowskiego, głównego ekonomisty ZUS, oraz Beaty Bieniek-Wiery specjalizującej się w ubezpieczeniach społecznych.
Udostępnij