Wyświetl artykuł

Związek Powiatów Polskich oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi

W czwartek w Warszawie obraduje XXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Legnicę na tym forum reprezentuje prezydent Tadeusz Krzakowski.Zgromadzenie poświęcone jest sprawom związanym z zakończeniem kadencji zarządu oraz wyborom nowych władz. Wybrani na nową kadencję będą: prezes i członkowie zarządu oraz członkowie komisji rewizyjnej.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

W świątecznym nastroju

W minioną niedzielę, 13 stycznia 2019 w Kościele pw. św Marcina z Tours w Grębocicach odbył się Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, podczas, którego zaprezentowały się w znacznej większości grupy oraz soliści uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Grębocicach.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Pieniądze od marszałka na zabytki

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał 17 gminom dotacje na konserwacje zabytków w regionie. Marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Marcin Gwóźdź podpisali umowy z beneficjentami na realizację projektu “Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego”. Łączna kwota przyznanego dofinansowania unijnego to 6,76 mln zł. Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pracami objęte zostały m.in.: obiekty pałacowe w Jakubowie (Gmina Radwanice) oraz spichlerz w Grębocicach.
Udostępnij
X
X