Wyświetl artykuł

„Zwierzyniec – Świat który buczy, mruczy, ryczy i syczy, czyli zwierzęta wszystkich kontynentów”

Zajęcia plastyczne odbywające się w ramach Warsztatów Aktywności Twórczej WYSPA SZTUKI kierowane są do dzieci w wieku 7-13 lat i są zupełnie darmowe. Zapraszamy małych artystów w ostatnie czwartki miesiąca o godz. 16.00 do Pracowni Działań Twórczych ARTPUNKT.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Jak żyli Żydzi w powojennej Legnicy. Poznaj historię miasta

Na naszym portalu Legnica.eu prezentujemy kolejny artykuł dotyczący powojennej historii miasta. Ich autor, Marek Żak jest wnikliwym badaczem i pracownikiem naukowym Muzeum Miedzi. Jego historyczne opowieści cieszące się popularnością wśród czytelników,  wcześniej publikowaliśmy w Magazynie Miejskim Legnica.eu. W dzisiejszej publikacji autor przybliża historię obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, którzy zamieszkali po wojnie w naszym mieście. 
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Jak żyli i pracowali legniccy urzędnicy w 1945 r.? Poznaj historię miasta

Na naszym portalu Legnica.eu rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących powojennej historii miasta. Ich autor, Marek Żak jest wnikliwym badaczem i pracownikiem naukowym Muzeum Miedzi. Jego historyczne opowieści cieszące się popularnością wśród czytelników, wcześniej publikowaliśmy w Magazynie Miejskim Legnica.eu. W dzisiejszej publikacji autor przybliża mało dotychczas znane problemy urzędników – pionierów.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Wspólne kolędowanie w Składowicach

Koncert kolęd, wspólne kolędowanie mieszkańców Składowic przygotował zespół Lejdis. Panie z zespołu wystąpiły „pod dyrekcją” kierownika zespołu Jerzego Kusia. Zaśpiewały kolędy i pastorałki. Małe aniołki zaprezentowały kolędę „Lulajże Jezuniu”. Zespół przygotował poczęstunek, kawę i ciasta.
Udostępnij
X
X