Wyświetl artykuł

Święty Mikołaj jakiego Dolny Śląsk nie zna

Dzisiaj jest Wigilia Bożego Narodzenia. W różnych regionach Polski na świątecznej kolacji spożywa się konkretne, regionalne potrawy, które związane są z lokalnymi tradycjami. Jednak nie tylko kulinarnie nasz kraj różni się w zależności od regionów. Zwyczajowo w ten dzień grzeczne dzieci (choć nie tylko one) dostają upominki, które mogą być położone pod choinką, włożone w buty czy skarpety czy pozostawione w nocy pod poduszką. Może też przynieść je i wręczyć osobiście ktoś, na kogo milusińscy czekają cały rok. W każdym rejonie Polski, w tym i na Dolnym Śląsku, tę ważną funkcję pełni zupełnie ktoś inny.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Bezpieczne święta według rad dolnośląskiej policji

Biegając od sklepu do sklepu, kupując świąteczne upominki i produkty niezbędne do stworzenia wigilijnej wieczerzy, ludzie zapominają, że ich nieobecność w domu w czasie świąt może być bacznie obserwowana przez czyhających na okazję przestępców. Do tego sama podróż do miejsca, w którym ludzie będą świętować, także może być pełna zagrożeń. Policja również w Głogowie przypomina, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz noc sylwestrową.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Mikołajowy zawrót głowy

Dzisiaj są Mikołajki. Każde dziecko, które słyszało o tym święcie, z niecierpliwością czeka na nie od wielu miesięcy. W małych główkach kłębią się pytania „Jaki prezent dostanę?” oraz równie ważne „Czy byłem wystarczająco grzeczny?”. Podobno, ten jakże pozytywny święty, nikogo nie zostawia bez choćby drobnego upominku i chyba właśnie dlatego jest tak lubiany na całym świecie. W Dniu Świętego Mikołaja mieszkańcy Głogowa podzielili się swoimi refleksjami na temat patrona naszego miasta.
Udostępnij
X
X