Wyświetl artykuł

Pomagają rodakom na wschodzie

Gmina Lubin wspierając akcję p.n. „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE III – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH” organizowaną przez Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do włączenia się w akcję humanitarną, która ma na celu pomoc dzieciom i rodzinom polskiego pochodzenia na Ukrainie.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Spotkanie seniorów w Ogrodzie Freya

Uczestnicy tegorocznego spotkania w Zagrodzie Edukacyjnej „Ogród Freya” mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, podziwiali rzeźby, obrazy i zdjęcia. Była degustacja słodkich wyrobów i kiełbaski z ogniska. Największe wrażenie zrobił jednak na uczestnikach spotkania piękny ogród Anny Rawskiej, który od lat jest także nieformalną wizytówką Gminy Lubin i odwiedzają go liczne grupy starszych i młodszych mieszkańców.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Poznawanie Francji – wizyta w naszym mieście partnerskim

Współpraca Gminy Lubin z francuską Gminą Sathonay – Camp przyniosła kolejne wymierne efekty. Po spotkaniach oraz rewizytach polskich i francuskich samorządowców, sportowców oraz zespołów muzycznych, zorganizowano wizytę 40-osobowej grupy mieszkańców Gminy Lubin we Francji. Uczestnicy wspominają, że było wesoło, smacznie i przyjacielsko. Podczas pożegnania niejednej osobie zakręciła się łza w oku.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Złoty medal dla dyrektor GOPS

Miło nam poinformować, że odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych mieszkańcom Dolnego Śląska, której gospodarzem był Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Odznaczenia zostały nadanie przez Prezydenta RP i jedną z osób wyróżnionych była Bronisława Dul dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie.
Udostępnij