Wyświetl artykuł

Spotkanie seniorów w Ogrodzie Freya

Uczestnicy tegorocznego spotkania w Zagrodzie Edukacyjnej „Ogród Freya” mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, podziwiali rzeźby, obrazy i zdjęcia. Była degustacja słodkich wyrobów i kiełbaski z ogniska. Największe wrażenie zrobił jednak na uczestnikach spotkania piękny ogród Anny Rawskiej, który od lat jest także nieformalną wizytówką Gminy Lubin i odwiedzają go liczne grupy starszych i młodszych mieszkańców.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Poznawanie Francji – wizyta w naszym mieście partnerskim

Współpraca Gminy Lubin z francuską Gminą Sathonay – Camp przyniosła kolejne wymierne efekty. Po spotkaniach oraz rewizytach polskich i francuskich samorządowców, sportowców oraz zespołów muzycznych, zorganizowano wizytę 40-osobowej grupy mieszkańców Gminy Lubin we Francji. Uczestnicy wspominają, że było wesoło, smacznie i przyjacielsko. Podczas pożegnania niejednej osobie zakręciła się łza w oku.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Policjanci umocnili współpracę z seniorami

Dzień Jubilata na stałe wpisał się w kalendarz imprez na terenie Polkowic. Od samego początku organizuje je Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Polkowicach, z którym współpracują również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Uroczystości i życzeniom z okazji polkowickiego święta jubilatów towarzyszyły również rozmowy policjantów z seniorami dotyczące ich bezpieczeństwa.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

90-lecie Stanisławy Filip z Raszówki

– Czas leci bardzo szybko, czasem nie wierzę, że mam już 90 lat – mówi ze śmiechem Stanisława Filip z Raszówki, która dołączyła do grona szacownych jubilatów Gminy Lubin, którzy mają już skończone 90 lat. Trudno się dziwić tym słowom, bowiem Jubilatka naprawdę nie wygląda na swój wiek, choć jak sama opowiada w życiu bywało różnie. Ciężko pracowała ale jednocześnie zawsze doceniała wszystkie wesołe chwile oraz duże grono przyjaciół i znajomych.
Udostępnij