Miedziak.info.pl ZUS sala obsługi klienta automat stanowisko
Wyświetl artykuł

W marcu emerytów czeka waloryzacja

W marcu nie tylko zwrot podatku, emerytów czeka waloryzacja. W tym roku dla niskich emerytów podwyżki będą kwotowo-procentowe. Większość osób dostanie 70 zł brutto więcej. Świadczenia powyżej 3000 zł podniesione będą procentowo. Czyli o 2,86 proc. To doskonała wiadomość dla osób z niskimi emeryturami. To nie jedyny powód tego, ze w marcu część emerytów dostanie na swoje konta więcej gdyż wraz z marcową wypłatą ZUS zwróci seniorom nadpłacony podatek.
Udostępnij
Miedziak.info.pl Dolnośląski ZUS II Inspektorat we Wrocławiu - Biurowiec ZUS przy Litomskiej
Wyświetl artykuł

ZUS: żeby doczekać do emerytury…

Pracownik, który lada moment osiągnie wiek emerytalny jest w okresie chronionym. Nie zawsze jednak taka ochrona jest na tyle skuteczna żeby nie mógł być przez pracodawcę zwolniony dzieje się tak np. w sytuacji, gdy firma ogłosi upadłość. Niełatwo jest znaleźć nową pracę seniorowi, więc po jej utracie znajduje się on w trudnej dla siebie sytuacji. Rozwiązaniem dla niego może być świadczenie przedemerytalne.
Udostępnij
Miedziak.info.pl 2016-08-24 ZUS inwestuje w nowy serwis internetowy - nowa strona www ZUS top
Wyświetl artykuł

ZUS inwestuje w nowy serwis internetowy. Ma być bardziej intuicyjny, przejrzysty i dostosowany do potrzeb użytkowników

Na 25-lecie Internetu w Polsce ZUS uruchomił swoją nowa stronę- nowoczesną, łatwą w obsłudze, czytelną i intuicyjną – taka jakiej oczekiwali klientów. Już od dziś można sprawdzić, jak zmienił się ZUS w Internecie wystarczy wejść na stronę beta.zus.pl.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

ZUS kontroluje zwolnienia

Osoby przebywające na zwolnieniach lekarskich, może odwiedzić kontroler ZUS, który sprawdzi, czy zwolnienie zostało słusznie wystawione, i czy chory stosuje się zaleceń lekarza. Kontrolerzy będą także sprawdzać, czy chory pracuje oraz czy nie wykonuje czynności uniemożliwiających mu powrót do zdrowia. W wyniku takich kontroli w pierwszym półroczu, ZUS odzyskał aż 102, 6 mln złotych
Udostępnij